"Büyüleyici bir tarih ve doğa"


OLYMPOS

Yılın 4 mevsimi keyif alabileceğiniz,her türlü aktiviteyi deneyimleyebileceğiniz Tarih’in, Doğa’nın, Coğrafya’nın büyüleyici atmosferini yaşayabileceğiniz çam ağaçlarıyla çevrili oksijeni bol OLYMPOS’un Kesin kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte İ.Ö.167–168 yılarında basılan Likya Birlik sikkelerinde adı geçen, Likya Uygarlığı’nda üç oy hakkına sahip altı şehirden biridir. Uygarlık’ta Likya’nın doğusunu temsil etmiştir. Kentin günümüze ulaşmış kalıntılarının çoğu Olimpos sahil’e ulaşım yolu üstünde, orman içinde ağaç ve çalılarla örtülü olup Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir.

Likya Yolu Yürüyüşü (Olympos Yürüyüş Parkuru)

Likya Uygarlığı tarafından kullanılan ve kökleri M.Ö 4.yüzyıla kadar dayanan tarihi Likya Yolu yeniden gün yüzüne çıkartılarak doğa ve tarihle iç içe muhteşem bir yürüyüş parkuru haline getirilmesi İngiliz asıllı Türk vatandaşı Kate Clow’un projesidir. Türk Kültür Bakanlığı’nın işbirliğiyle Fethiye’den başlayıp Antalya’da son bulan 509km.lik 23 etaplı bir parkur oluşturulmuş ve 1999 yılında hizmete açılmıştır. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilmektedir.

Olimpos’ta 3 farklı parkur bulunmaktadır. 2-3 saatinizi ayırıp bu bölgenin en iyi rehberi ile birlikte deneyimleyebileceğiniz en önemli aktivite olacaktır. (rehber eşliğinde yürümek isteyenler kış mevsiminde önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir)

Kaya Tırmanışı

Daha önce hiç Kaya Tırmanışı yapmamanız hiç önemli değil. Başlangıç seviyesinde olanlara çok kısa bir eğitim ile bol bol tutamak ve basamak ile keyif alarak zirveye ulaşmak sizin elinizde. Ortalama 20mt.lik 2 farklı rota profesyonel rehberler eşliğinde hergün saat 16:00’da yapılmaktadır. (kış mevsiminde önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.)

Tüplü Dalış

El değmemiş bu olağan üstü coğrafyanın bir de büyüleyici su altı dünyası var.. Denize ve onun altındaki dünya’ya merakı olan herkezin etkileneceği ve unutamayacağı bir su altı cennetinde balıkları,carettaları ve bambaşka canlıları keşfedeceksiniz.. Bize ait olan bu dünyanın bir başka boyutuyla tanışacaksınız. Yüzme bilmenize gerek yok, profesyonel Dalış Eğitmenleri ile birlikte 5mt derinlikte 30 dakika su altı dünyasını keşfedip bu anları ölümsüzleştirmek sizin elinizde.. (kış mevsiminde önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir)

Yamaç Paraşütü

Toros dağlarının ve Akdenizin büyüleyici ve muhteşem güzelliğini Kartallar gibi yukarıdan izlemek sizin elinizde.. Havada kuş gibi özgürce uçmak ve süzülmek, 1000-1500mt yukarıdan yeryüzünün güzelliğini bir de gökyüzünden seyretmek ve bu anları ölümsüzleştirmek..

İkili (tandem) uçuşları iyi bilen ve dört binin üzerinde başarılı uçuş yapmış sertifikalı pilotlar eşliğinde Uçuş süresi 25-30 dakika arasında olup, kalkış ve iniş yeri hava durumuna göre Karaöz veya Adrasan koyuna yapılmaktadır. Dağ yüksekliği 1000mt., uçuş yüksekliği 1000-1500mt arasında değişirken, can güvenliği maksimum safhadadır. (kış mevsiminde önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir)

ATV Turu

Ehliyetinizin olmasına gerek yok. Orman, dere ve köy yollarında rehber eşliğinde Olimpos’un altını üstüne getiriyorsunuz. Tek veya çift olarak ortalama 1,5 saat süren Atv Turu hergün 10:00 – 15:00 – 18:00 saatlerinde yapılmaktadır. (kış mevsiminde önceden rezervasyon yapmanız gerekir ve saatler değişkenlik gösterebilir.)

Ayrıca bu bölgenin bakir Koylarını (Sulu Ada, Ceneviz Koyu, Sazak Koyu, Üç Adalar vs.) Tekne Turuna katılarak mutlaka görmelerini bu koylarda denize girmelerini tavsiye ediyoruz.

Tarihe meraklı misafirlerimiz de Arykanda, Myra, Andraike ve Demre Noel Baba(St.Nicolaus) u günlük turlarla gezebilme imkanına sahipler.

Otel yönetiminden tüm bu turlarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.